|
Szeresd magad azzal, hogy véded magad - de hogyan?
Vicces mondások jelennek meg a fejemben, amik több rétegben próbálnak mutatni dolgokat és az idő teltével újabb és újabb értelmet nyernek. Íme az egyik:
Mikor végre tiszta a kezed, és alig maradt nálad víz a tisztálkodásban, ne rázz kezet olyannal, akinek piszkos a keze, mert szomjan maradhatsz.
Első reakcióm az volt, hogy jót nevettem. Ne menj a bokorba, ha nem tudsz úszni - ilyet magamtól is tudok mondani . Aztán valahogy egyre beljebb került bennem ez a mondat és rájöttem mennyire igaz!
Gyakran hisszük el magunkról, hogy futja az erőnkből és csak újra és újra összetörünk, felbukunk, mert nem tudjuk felmérni az erőviszonyokat, a tartalékainkat. Nem vigyázunk igazán magunkra, mert nem ismerjük igazán magunkat.
Ismerjük az "energiavámpír" kifejezést, de nem ismerjük fel időben - sem azt ha mi válunk azzá, mert nincs elég erőnk magunktól feltöltődni; sem azt, ha más az velünk szemben. A víz az energia, amivel letisztulhatunk és ami egyben táplál is bennünket. Ha folyton tisztákodásra használjuk, nem marad annyi belőle, hogy megerősítsen, tápláljon és ki tudjunk emelkedni abból, ami újra és újra bepiszkít.
Érdemes megtanulni az önzésnek azt a fajtáját, amivel azért tartjuk elsőként magunkat rendben, hogy másoknak érdemben tudjunk segíteni. Aki nem tud úszni, ne akarjon fuldokló után vízbe ugorni, tartja a tanítás és igazolja a gyakorlat.
Itt a nyár! Vár a természet, jóga táborok, egészséges étkezés, mozgás, feltöltődés ... önvizsgálatra (tisztasági tesztre) pedig lehetőség bármi, csak el kell dönteni, hogy megvizsgálom "tiszta-e a kezem", "van-e elég víz nálam inni amellett, ha be is piszkolom" és már indulhatunk is szocializálódni bárhova, bárkivel.
Ha nem érzem magam elég erősnek, itt egy újabb mondás:
Ne panaszkodj másokra, hiszen csak azt teszik, amit tudnak! Láss a szemükkel, gondolkodj a fejükkel és kerüld őket, ha abban olyat látsz, amivel bánthatnak téged.
Mi döntjük el mit engedünk be, és utólag hiába sírbokolunk, ha előre nem figyeltünk. A foci labdára nem haragudhatunk azért, mert valaki gólt rúg vele. Ha játszani akarsz, nos készülj fel esetleges gólokra a saját hálódban. Ha tartasz a góltól, ne adj labdát másnak, míg nem tanultad meg elfogadni mivel jár egy-egy célbatalálás.
Ez nem gyávaság, ha a felkészülésért teszed. Így lesznek egészséges játékok lelki sérülések nélkül.
| |